
Pszichológiai tanácsadás - Magyar Zsanett

Magyar Zsanett vagyok, tanácsadó szakpszichológus, családi- és párkapcsolati tanácsadó. 2009 óta dolgozom pszichológusként. Közel 15 évnyi Pedagógiai Szakszolgálatnál eltöltött munkám során gyerekeknek és szüleiknek segítettem a pszichés nehézségeik megoldásában. A Megyei Szakértői Bizottságban jártasságot szereztem a tanulási képességvizsgálatok és a kisgyermekek fejlődésének meghatározása terén. 8. éve magán rendelés keretein belül segítem a hozzám forduló felnőtteket, szülőket, gyerekeket. Úgy hiszem a változás akkor a legsikeresebb, ha együtt teszünk érte. Éppen ezért szoros együttműködésben dolgozom az óvodák és iskolák pedagógusaival, valamint szakmai kapcsolatot tartok fent a Családsegítő Szolgálattal és a Felnőtt- valamint a Gyermekpszichiátriával.
Élete során bárki, bármikor kerülhet olyan nehéz élethelyzetbe, amikor nem látja a kiutat, tanácstalan egy döntést illetően, bizonytalanná válik, vagy egy problémát nem tud egyedül megoldani. Ilyenkor egy szakember segítségére van szükség. A lelki problémák jelentkezhetnek életvezetési nehézségben, párkapcsolati gondokban, esetleg testi tünetekben vagy krónikus betegség formájában.
Előfordulhat, hogy gyermeke viselkedése, iskolai, tanulmányi nehézsége, esetleg a vele való kapcsolata miatt érzi úgy, hogy segítségre van szüksége.
A közös munka során segítek átlátni a helyzetet, észrevenni a problémát, összefüggéseket keresni, rendezni a történteket. Hiszem, hogy a velem való munka segíti a hozzám fordulókat abban, hogy képesek legyenek erőforrásaikat mozgósítani, nehézségeiket hatékonyan megoldani.
Amiben segíteni tudok

Pszichés megsegítés gyerekek részére:
- Magatartási problémák, óvodai, iskolai beilleszkedési nehézségek
- Tanulási nehézségek, problémák
- Válás, gyász, betegség a családban
- Szorongás, félelmek okainak feltárása és kezelése
- Gyermekkori depresszió kezelése
- Serdülőkori problémák
- Szülő-gyermek-testvér kapcsolati nehézségek
- Táplálkozással, alvással, szobatisztasággal összefüggő gondok
- Hiperaktivitás és figyelemzavar
- Neveléssel kapcsolatos tanácsadás szülők részére

Pszichés megsegítés felnőttek részére:
- Életvezetési tanácsadás
- Krízishelyzetek kezelése: válás, szakítás, gyász, munkanélküliség, költözés, súlyos betegség
- Életszakasz váltásból adódó nehézségek pl.: fiatal felnőttkor problémái, gyermek születése
- Családkonzultáció, párkapcsolati tanácsadás
- Önértékelési problémák, önismeret fejlesztése
- Szorongásos problémák
- Hangulatingadozások, alvás. és evésproblémák
- Gyermekekkel kapcsolatos nevelési tanácsadás
- Munkahelyi konfliktusok

Képességfelmérés, fejlődés vizsgálat
- Komplex vizsgálat pszichológus és gyógypedagógus vezetésével
- Aktuális fejlettség meghatározása
- Fejlesztendő területek megállapítása
- Tanulással kapcsolatos nehézségek okainak feltérképezése
- 0-3 éves korú gyermekek fejlődésének felmérése, esetleges lemaradások megállapítása

Iskolára való felkészültség felmérése
- Iskolára való felkészültség meghatározása
- Fejlesztendő területek megállapítása

Tanulástechnikai tanácsadás
- Intelligencia meghatározása
- Erősségek feltérképezése
- Gyengeségek azonosítása
- Tanulástechnikai eszközök
A pszichológiai tanácsadás menete
A gyerekekkel való foglalkozás során első alkalommal a szülőkkel együtt közösen beszéljük át az adott nehézséget. Ezt követi a gyermekkel folytatott munka, ahol a problémafeltárás zajlik. Ez általában 4-5 alkalmat vesz igénybe. Ezt követően újabb szülő konzultációra kerül sor, ahol átbeszéljük a foglalkozáson történteket és javaslatot teszek a nehézség megoldására.
A felnőttekkel folytatott konzultáció egy feltáró, irányított beszélgetéssel kezdődik, ahol az adott nehézség körbejárása és a pszichológiai tanácsadással kapcsolatos elvárások kerülnek megbeszélésre. Majd a problémától függően határozzuk meg a célt és a tanácsadás keretét.
A pszichológiai tanácsadás egy elfogadó, támogató légkört biztosít, ahol lehetőség nyílik átgondolni, újraértelmezni az adott problémát. A közös munka során lehetőség van az összefüggések megtalálására, a történtek rendezésére, a helyzet feldolgozására. A foglalkozások gyakorisága heti rendszerességgel történik. Van, hogy elég pár alkalom a nehézség rendezéséhez, van, hogy több hónapig tart a közös munka.
Egészségügyi /pszichoterápiás tevékenységet nem végzek.